Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Důvěřuj, ale prověřuj. Pokud Vám někdo tvrdí, že naši germánští sousedé napadené dřevo netěží, a že právě tak je to správně, a tak to má být, porovnejte s nálezem v místě.

 Nemůžete-li cestovat na Šumavu, mrkněte aspoň na satelitní snímky Google. S překvapením zjistíte, že např. naši rakouští sousedé napadené dřevo těží. Že by byli hloupější než sousední Němci? To sotva....

 Skvěle je to vidět např. kolem Třístoličníku, kde můžete porovnat situaci ve všech třech zemích (i když ložisek je na Šumavě více):

http://goo.gl/maps/CTdHQ

1 0
možnosti
Foto

Takhle to dopadá, když jako zdroj informací použijete Vlašína a Bursíka.

4 1
možnosti

Z90d68e31n80a 40K21o37č22í

24. 6. 2013 9:38

Evičko, raději překládejte a nemotejte se do něčeho, čemu vůbec nerozumíte. ;-)!!

3 1
možnosti

24. 6. 2013 9:43

Kdybyste se mela ridit podle sve rady, uz bychom od vas nic neprecetli.

0 2
možnosti

Škoda že se věnujete jen těm heslům, stála by za vysvětlení;

.

1. bezzásahovost není přírodní zákon, ale momentální dohoda mezi lidmi. O dohodách se dá mluvit a dají se měnit, proč by tedy nemělo smysl se o tom bavit? Takto formulované to zní poněkud fundamentalisticky.

.

2. do jakého stavu se krajina přirozeně obnoví a zazelená, když ponecháte sežrané stromy? Ony se tam někde, oprostřed tisíců hektarů nepůvodních smrků, vezmou semínka původního lesa v optimálním poměru? Když je něco zelené, je to automaticky životaschopné a stabilní?

. 3. To, že Šumavu vidí hned několik zájmových skupin jako plné prasátko, které čeká na rozbití, to je asi zřejmé, ale ortodoxně bezzásahový přístup k věci myslím nezajistí protiváhu:) IMHO je trochu naivní domnívat se, že po několika staletích exploatace stačí dát jednoduše ruce pryč a do dvaceti let budeme mít původní prales.

5 1
možnosti

24. 6. 2013 9:40

Zajedte si do Bavorska, vy optimalni pomere.

0 3
možnosti
  • Počet článků 380
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2104x
Spisovatelka, publicistka, překladatelka na volné noze, původně bioložka, v současnosti přírodní zahradnice a ekoložka, www.hauserova.cz. Jako editorka jsem vymyslela a dala dohromady Encyklopedii soběstačnosti 1-3 a totéž jsem v letech 2014-2021 dělala s edicí brožurek Klíč k soběstačnosti, viz e-shop na www.permakulturacs.cz. Radím s plánováním a osazováním nízkoúdržbových přírodních zahrádek, viz www.prirodni-zahradky.cz. Mé minikurzy přírodního zahradničení najdete na www.naucmese.cz.

Pokud byste chtěli dostávat můj měsíční permakulturně-ekologický zpravodaj Permatruhlík, nebo pokud byste mi chtěli cokoli sdělit, pište na evahauserova@gmail.com.