Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

1888

Kde jsou ty casy,

kdy se zeny vytahovaly pred  svymi pritelkynemi jak dostaly nafackovano a jaky bylo krasny to usmirovani a jaky pak dostaly krasny boticky. Muz ktery tenkrat obcas nenafackoval manzelce byl povazovan za hrozneho noumu. Tenkrat si jeste mely zeny co povidat na narozich a nepotrebovaly zadne TV serialy.

0/0
20.4.2011 6:28

IfčaX

Re: Kde jsou ty casy,

Kterou dobu proboha máte na mysli? 8-o

0/0
20.4.2011 12:26

J.K.S

Re: Kde jsou ty casy,

Pamatuji už hodně, ale ani moje babička nepovažovala za normální, aby ji manžel mlátil. Kvůli botičkám bych to tedy teprve nedovolila. A raději klábosím na netu než na rohu u koloniálu.:-P

0/0
17.5.2011 13:31

Aretta

...

R^

0/0
15.4.2011 17:48

Rilian

Zpola plná sklenice...

..nebo prázdná? Poněkud nerozumím závěru článku, že "bychom nikoho neměli nutit k zachovávání genderových stereotypů". Mnohem oprávněnější jen otázka, proč někoho nutit k jejich nezachovávání.  Proč se ale tedy dnes tolik tyto "stereotypy" (ve skutečnosti přirozené chování tolik napadá a většinová populace nucena k tomu, aby se přizpůsobila křičící menšině?

0/0
6.4.2011 16:10

J.K.S

Re: Zpola plná sklenice...

On někdo ženy nutí, aby se staly třeba kombajnérkami? Nemyslím si to. Spíš jim každý hází klacky pod nohy, když po tom touží a chtějí dělat. Jako že to je neženské. Nebo naopak muž, který by se chtěl stát učitelem v mateřské škole by vzbudil podezření a kdekdo by mu to jako nemužné rozmlouval. Skutečně se raději věnuji své profesi než piglování domácnosti. Ani můj manžel nenachází potěšení v hokeji.

0/0
17.5.2011 13:29

vladimir.t.gottwald

Ejhle, vědci objevili nový světadíl!

;o)))

0/0
6.4.2011 15:05

oslik

No prima,

doteď jsem netušil, že bych mohl dát feministce karmu. ;-D

Takže jestli se znáte se Somerovou, zkuste jí vysvětlit, že ten její nápad, aby muži povinně absolvovali aspoň na měsíc mateřskou, je naprosto stupidní. A nechte ji přečíst, co jste tu napsala.

0/0
6.4.2011 13:53

papaya.

Re: No prima,

Proč je to stupidní ? (když pominu fakt, že muži dítě nemohou kojit)

0/0
6.4.2011 14:37

Paeris Kiran

Re: No prima,

NEvím jak ostatní ale mě lezou děti na nervy ikdyž jim je 10... čím mladší tím otravnější a to by moje nervy nepřežili a letělo by z okna (jinak děti mít nikdy nehodlám)

0/0
6.4.2011 14:54

oslik

Re: No prima,

Prakticky celý článek je o tom, že je nesmysl nutit někoho k porušování genderové přirozenosti a odlišnosti, a už vůbec ne silou. Takže otec může matku v nouzi zastoupit, jenže to, co vymýšlí Somerová, není nouze, ale nepřirozené a násilné. Proto je to stupidní. Jinak budu trvat na tom, aby si každá žena povinně vyzkoušela něco pro ni tak nepřirozeného, jako je například programování.

0/0
6.4.2011 14:56

papaya.

Re: No prima,

Ona to Sommerová pojala spíše tak, aby si muži vyzkoušeli, jak je péče o dítě náročná, pojem mateřská "dovolená" je opravdu zavádějící a malinko nešťastný. Dovolená vypadá jinak. :-) Ale vyzkoušet si to muž klidně může, třeba ho to natolik zaujme, že si mateřskou vezme.... jsou i tací. Zrovna tak vámi zmiňované povinné programování může některou ženu zcela nenadále nadchnout ;-) a jinou (třeba mě) absolutně odradit.

0/0
6.4.2011 15:32

oslik

Re: No prima,

Jo. Většinu žen by takový pokus totálně otrávil. Podobně by hodně mužů takový pokus mohl otrávit tak, že by chtěli vlastní děti vidět nejdříve od 5 let jejich věku. Případně by si odmítli děti pořídit vůbec. Proto tvrdím, že Somerové nápad je stupidní a hodný člověka, který nechápe bilogickou přirozenost.

Tím samozřejmě nijak nezpochybňuju vaše tvrzení o náročnosti péče o malé dítě, taky mám děti (naštěstí už velké).

0/0
6.4.2011 15:43

papaya.

Re: No prima,

Ono to někdy může být prachobyčejnou pohodlností nebo neochotou (obého pohlaví).

Kdysi jsem s mladší musela zůstat jako doprovod v nemocnici, a manžel se děsil, že musí opatrovat naše starší dítě. Ale za ten týden si spolu vytvořili neuvěřitelně silnou vazbu, k čemuž by jinak nedošlo, protože do té doby hlásal, že takhle malý dítě musí být hlavně s mámou... Tak asi tak ;-)

0/0
6.4.2011 15:48

oslik

Re: No prima,

Taky bych mohl říct, že je to vaše pohodlnost a neochota měsíc na plný úvazek programovat. Jenže já vím, že na to nejste vybavená, takže něco tak hrozného bych po vás mohl chtít jen v nejvyšší nouzi, kdy by to nešlo jinak.

Já vím, co to jsou malé děti a můžu vám klidně říct, že po měsíci péče na plný úvazek o dítě mladší roku bych se buďto sesypal, nebo bych se dával dohromady pěkně dlouho - než bych zas mohl normálně vykonávat svou práci. Prostě na to nejsem biologicky vybavený a Somerovou bych za její hovadské nápady nakopal - víte kam.

0/0
6.4.2011 16:06

papaya.

Re: No prima,

Jenže si všimněte rozdílu. Vcelku klidně se přiznám k neochotě měsíc programovat i ké své lenosti šprtat manuál, jak se to programování vlastně dělá. Po mně by zcela jistě zbyla po měsíčním řádění na kompu slušná spoušť, kterou budete dávat půl roku dohromady. Ale "nucené" sblížení otce a dítěte je veskrze pozitivní ... smrtí ani jednoho z nich to neskončí, bez obav :-))

0/0
6.4.2011 16:32

oslik

Re: No prima,

Hehe, jestli jste si všimla, tak já se nestavím proti sbližování otce a dítěte, ale proti způsobu, jaký navrhuje Somerová. A to jednoduše proto, že její úchylný feministický nápad je schopen napáchat víc škody než užitku. On je totiž nebetyčný rozdíl mezi tím, když člověk musí něco udělat z dané situace a mezi tím, když to musí udělat na základě nesmyslného zákona, který protlačila bláznivá osoba.

Proto raději nechte muže dělat to, na co jsou vybaveni a co jim tedy jde lépe a malá mimina jim svěřujte jen s nějvětší opatrností.

0/0
6.4.2011 16:46

papaya.

Re: No prima,

:-) všimla, co bych nevšimla :) Aha. Takže je to ještě jinak - zatímco vy vidíte možný problém v tom, že by to Sommerová zákonně prosadila, já to beru jako její konstatování, sice poněkud důrazněji řečené, ale vcelku neškodné. Prostě jen se tak ve společnosti debatuje a vy to hnedle vidíte jako hrozbu. Klid, zachovejte paniku :)

0/0
6.4.2011 16:57

oslik

Re: No prima,

Víte - všechny historické prů... začly zdánlivě nevinně tak, že někoho napadla šílená hovadina, někoho dalšího pak napadlo ji realizovat. A protože se nikdo včas nepostavil důrazně proti, byl malér na světě. Nebezpečné myšlenky je nutno dusit už v zárodku... ;-)

Lze to snad i paušalizovat - cokoliv vzejde z nějaké agresivní a mocichtivé skupiny, je třeba to hned zadusit... To se netýká jen fašistů či komunistů, ale i feministek a jiných náboženských poblouzněnců.

0/0
6.4.2011 17:09

IfčaX

Re: No prima,

Proč proboha to porovnáváte s programováním? Copak každej mužskej umí programovat? Jo, kdyby vám někdo řekl, ať zkusíte měsíc fárat v dole a vy opáčil, že si pak má on zkusit měsíc programovat, to bych pochopila, to jsou srovnatelné situace. Každý umí něco jiného a tím se (snad) živí.

Ale většina mužů dokáže krom kojení bez větších problémů (a rozhodně bez následného sesypání) opatřit měsíc vlastní dítě. Jestli ne, tak mají nějaký handicap. Tím se rozhodně nestavím za myšlenku povinné rodičovské dovolené pro muže. Ale chlapa, pro kterého je péče o dítě (vlastní!) takovým dramatem, si vůbec neumím představit. Trochu (trochu hodně) hysterik, ne?

0/0
6.4.2011 21:42

Šach.mat

Re: No prima,

R^R^R^

0/0
6.4.2011 21:48

oslik

Re: No prima,

Hysterik? Ne, programátor...

0/0
6.4.2011 22:07

IfčaX

Re: No prima,

To je můj bratr taky - a přesto si po narození dvojčat omezil na několik let úvazek a dohodl si v práci, že i ten omezený úvazek bude dělat částečně z domu, aby o jejich první roky nepřišel... to není povoláním, to je něco jiného v hlavě, co vám prostě funguje "jinak". Teda vlastně bych řekla, že ne že si ten úvazek omezil "přesto", ale naopak "proto". Není moc jiných povolání, které lze tak snadno dělat z domu a u kterých je možno i z dvoutřetinového úvazku hravě uživit rodinu.

0/0
6.4.2011 22:27

oslik

Re: No prima,

Já pracuju převážně doma už od revoluce. Když byly děti malé, musel jsem naučit filtrovat šrumec na pozadí, abych vůbec něco udělal. Někdy jsem přemýšlel i o tom, jestli by nebylo v tu dobu lepší někam chodit...

Zkrátka, mám vlohy na programování, ale nikoliv na péči o mimina. A jedná se o vlastnost vrozenou, nikoliv ohnutou výchovou. Zkuste to prostě nějak vstřebat, že tu jsou dost velké rozdíly, a to dokonce vrozené. Přesně v duchu výzkumů, o kterých se autorka zmiňuje (bez její vlastní interpretace).

0/0
6.4.2011 22:43

IfčaX

Re: No prima,

To jo, to já vstřebu v pohodě. Nemáte k dětem vztah a dejme tomu, že s tím fakt nedokážete nic nadělat. Jsou takoví lidi.  K čemu mám jen výhrady je, že to prezentujete jako obecnou mužskou vlastnost, popř. když to vztahujete k tomu, že vykonávate údajně to nejmužnější povolání z mužných - programování ;-).

A tak to prostě není - je to vaše osobní "špecifikum". (Aby bylo jasno - nezpochybňuji dokonce ani to, že ženy jsou k péči o mrňata obecně uzpůsobeny lépe, koneckonců přinejmenším tím kojením je to pravda. Nicméně takových extrémů, aby muže péče o děti tak totálně rozhodila, je opravdu dost málo.)

0/0
6.4.2011 22:52

alex hart

Re: No prima,

Nějak nechápu, proč se musí stále přemílat to samé. Jistěže každý muž dokáže opečovat malé dítě, když musí. Pokud tvrdí že ne, a že to má vrozené ;-D, tak je to jenom takový prevntivně budovaný obranný zákop, aby nemusel. Nebuďme přeci srabi a přiznejme si to Oslíku. Jíná věc ovšem je, jak na takové férové přiznání zareaguje manželka. Ona má totiž v drtivé většině mateřskou dovolenou, to jest volno právě k tomu, aby mohla ty děti opečovat. A když jí ukážete, že máte povolání z domova, tak na vás i přes to že ona sama má mateřskou dovolenou, začne okamžitě zkoušet, kolik toho vydržíte vy a nakolik se na to může vykašlat ona. A o tom to celé je a dnes samozřejmě mnohem více než v naší generaci.

.

I já si ještě pamatuji, jak manželka byla na mateřské, měla doma dvě těti (půlroční a dvouapůlleté), jinak nic jiného neřešila, nic v té době nestudovala, jen pečovala o dvě zdravá děcka.

0/0
7.4.2011 11:16

alex hart

Re: No prima,

Já jsem chodil do práce, vstával ráno v půl šesté,  po příchodu domů jsem v novém bytě dělal nábytek a ona nestihla ani to, aby p o s r a n o u  plínu z nejhoršího vysprchovala. Takže jsem přišel domů, rozhrnul šílenej smrad, odhovnil kýbl těch  p o s r a n e j c h  plínek (tj. osprchoval, trochu vymnul a vymáchal)  a znovu je namočil před vypráním. Mě se žíly nezkrátily, komneckonců, když jsem si ty děti udělal, tak jsem si taky šáhnul do jejich  s r a č e k,  to tatínkům vůbec neškodí. Ale že jsou některý ženský takový prasata, to mě teda dost šokovalo.

.

Prostě jsem to nechápal, automatická pračka v bytě, lodžie se šňůrama na prádlo 5 metrů od koupelny, plynovej sporák v kuchyni, samoobsluha se řezníkem přímo přes ulici, a vysokoškolsky vzdělaná ženská na mateřský dovolený, má problém to stihnout (píšu o  létech osmdesátých).

0/0
7.4.2011 11:19

alex hart

Re: No prima,

Moje matka když jsme byli děti na nás prala ještě na valše, žádná pračka doma nebyla, voda se musel přinést, plyn nám zavedli až někdy koncem šedesátých let, brácha byl invalidní, co jen roztrhal oblečení, jak lezl po zemi, punčochy se látaly, do města na nákup to bylo přes kilometr, a máma měla ještě čas se nám věnovat a oba nás přivést k tomu, že jsme byli schopni vystudovat. No jo, ale ona ráno vstávala před šestou a večer šla spat v jedenáct nebo o půlnoci, protože zašívala, látala punčochy (to se dneska rovnou vyhazuje) a žehlila. O mých babičkách snad ani referovat nebudu. Ty přitom ještě stihly opečovat hejno slepic, králíky, zahrádku, e ještě měly po večerech čas aby háčkovaly záclony, četly beletrii a prostě žily.

.

Dneska se na mateřské vstává v devět, večer se už tak od osmi až do půlnoci čumí na televizi a přes den se padá držku, že se nic nezvládá. Ať žije feminismus!!! Hurá! A ti chlapi jsou pěkný prevíti, když očekávají, že by ženský mohly ty děti opečovat, že jo? .  

0/0
7.4.2011 11:23

Renatus Karmín

Re: No prima,

Ano může, ale když je něco povinné tak se to musí. Proti dobrovolnosti nebo motivačním nástrojů nikdo nic nemá, ale ne že se to nařídí a třeba ještě pod hrozbou sankce. Ten kdo chce půjde dobrovolně a kdo nechce se stejně bude bránit. Dopadne to jako s povinnou vojnou. Buď se tomu vyhne nebo to bude sabotovat.

0/0
6.4.2011 16:51

Stobka

to je špatné srovnání

Na opatrování dítěte se nemusí studovat několik let škola, jako na váš obor. Srovnávat programování by se mohlo jedině s nějakou typicky ženskou prací, pro kterou je potřebné vyšší vzdělání, napadá mě třeba ženská sestra. Ona ani  taková činnost v domácnosti, jako je starost o malé dítě, vlastně pro muže srovnatelná neexistuje. Protože není tak náročná na čas a nasazení.

0/0
6.4.2011 18:03

oslik

Re: to je špatné srovnání

Na programování se taky nemusí studovat škola. Stačí vrozené vlohy - a velká dávka každodenní píle s plným nasazením.

Nemám vrozené vlohy na každodenní péči o mimino.

0/0
6.4.2011 22:13

neznámý pachatel

Re: No prima,

To je ale hodně BLBÝ příklad. Programování není typicky mužská práce, já jsem v životě poznal pár dost dobrých programátorek. Vlastně ani ne o tolik méně, než dobrých programátorů, protože většina mužů, kteří se domnívají, že umí programovat, jsou ve skutečnosti domýšliví lemplové (paralela s řízením auta - zkuste najít muže, který se nepovažuje za vynikajícího řidiče).

Navíc je to práce, která vyžaduje pár let speciálního studia a pokud má za něco stát, tak i talent. Takže "zkusit si programovat" je podobný blábol, jako zkusit si řídit stihačku, operovat mozek nebo sjet Lauberhorn.

0/0
6.4.2011 20:55

oslik

Re: No prima,

Programování je právě typicky mužská práce, protože vyžaduje určité schopnosti (vrozený talent), které jsou charakteristické pro muže. Já jsem v životě potkal hodně lidí, kteří se programováním živí. A mezi nimi i řadu dobrých programátorů - a všichni jsou to muži. A je mi fuk, za co se považují oni sami.

Kromě toho, tato práce nevyžaduje ani tolik speciálního studia, jako spíš každodenní praktické dřiny. To hlavní studium je při vlastní práci, stejně jako v případě péče o dítě. Zkrátka, buďto na to člověk má vlohy, nebo by měl raději dělat něco jiného.

0/0
6.4.2011 22:29

neznámý pachatel

Re: No prima,

Mně už je přes padesát a programování je jediná profese, kterou jsem si kdy vydělával na živobytí, takže se snad také mohu dopustit vlastního názoru.

Říkám jasně česky, že jsem pár dobrých programátorek poznal. Poměr mužů a žen mezi všemi programátory byl řekněme 10:1, zatímco mezi těmi dobrými jen 3:1.(Ta čísla jsou samozřejmě spíš ilustrativní než přesná.) Že je to otázka talentu, s tím hluboce souhlasím, ale zřejmě jej mohou mít i ženy.

A s tím vzděláním - ano, je možno programovat bez teoretických základů, ale člověk se nikdy nedostane tam, kam by mohl. Protože jako strýc František ze Saturnina pořád vynalézá vynalezené a vůbec dělá všechno zbytečně složitě. To si nevymýšlím, to jsem celých těch víc než 25 let viděl kolem sebe. Učit se každý musí pořád, ale základ by měl mít z dob studia, protože během práce už získává spíš konkrétní faktické poznatky typu "tato funkce dělá to a to", než nějaké základy kybernetiky, teorie grafů apod. A že znát takové věci je užitečné, to si pište.

0/0
6.4.2011 23:44

oslik

Re: No prima,

Jsem jen o pár let mladší. Pohybuju se mezi různými firmami, několik let jsem i školil programátory, takže mám co srovnávat. Z lidí, jejichž práci jsem měl možnost nějakým způsobem vidět nebo posoudit, jsem nepotkal ani jednu špičkovou programátorku. Za celou tu dobu.

Z těch velmi dobrých programátorů, které jsem potkal, jsou samouci ve vztahu k těm, kteří se řemeslu naučili ve škole, tak půl na půl. A s klidným svědomím mohu prohlásit, že po nějakých deseti letech praxe už mezi nimi prakticky žádný rozdíl není. Protože jisté schopnosti vám žádná škola nedá, ale pouze praxe a poučení se z konkrétních chyb.

Co se týče disciplín, jako je teorie grafů, to je už matematika, která však přijde vhod jen u jistých typů úloh.

0/0
7.4.2011 0:11

J.K.S

Re: No prima,

Jsem programátorka už přes třicet let. Ne nejlepší, ale ani ne nejhorší, rozhodně mě kolegové nepovažují za podřadného tvora a dost často si za mnou chodí pro radu. Za tu dobu jsem potkala hodně programátorů a hodně programátorek. Někdo byl dobrý, někdo ne. Snad jen mezi muži bylo více fachidiotů (pro mladší ročníky - to jsou ti, co umějí dobře svoji práci, ale v ostatních oborech jsou fakt k nepotřebě). 

0/0
17.5.2011 13:36

hanah7

Re: No prima,

stupidní je to proto, že by to madam Sommerová chěla zavést povinně.  Ani mi není jasný smysl proč by to měl muž absolvovat. Aby viděl, kolik má žena práce ? Aby získal vztah k dítěti ?

0/0
6.4.2011 17:08

J.K.S

Re: No prima,

Ve Švédsku to prý povinné je a muži tam prý mají ke svým dětem lepší vztah. Fakt je to, že třeba prarodiče mají lepší vztah k těm svým vnoučatům, o která se mohou starat častěji. Takže to tak může fungovat i o otců. Jaký vztah k dítěti si asi tak vybuduje muž, který ho vidí ráno spící a večer usínající? Kdy se má naučit komunikovat s dítětem? A co si může myslet dítě o otci, který je raději na spinningu než s ním? To jediné - otec je jen pokladnička. Pokud si to někdo přeje, budiž mu přáno, ale ať pak nekňourá, že soudkyně svěřují děti do péče matek a ne do jejich.

0/0
17.5.2011 13:45

Světlonoš

tak jak existuje rozdily ve stavbe tela

tak existuji rozdily v mozku. Hormony taky pusobi na centra v mozku a ovlivnuji chovani, staci videt jak se zmeni chovani v puberte nebo po kastraci ci menopauze. U zen jsou nekolikanasobne castejsi psychicke nemoci jako deprese, u muzu zase zavislosti atd. Objevujete znovu kolo.

0/0
6.4.2011 13:20

punčoška

neštěstím feministek je to, že nechápou ženskou r

vychovávat děti, dobře vést domácnost, kvalitní stravování, pěstování lásky, zdraví... že dělba práce je inteligentní a efektivní rozhodnutí. být ženou a matkou je náročný multidisciplinární obor, který zvládá málokterá.

možná, že kdyby na humanitních fakultách, přeplněných dívkami, zavedli obor "rodinná studia", získala by péče o rodinu zpět ztracenou atraktivitu. místo toho fakulty chrlí nepoužitelné netolerantní neurotické absoloventky, které si chlap může vzít, ale musí se s nimi rozvést.

a jsou to ženy, kterým jsou po rozvodu rozvedenými soudkyněmi svěřovány děti do výchovy. a tyto frustrované ženy vychovávají své dcery k nepřátelství k mužům. a do synů, kterým upřely otce, se zamilovávají a nezdravě je hýčkají...

0/0
6.4.2011 13:01

J.K.S

Re: neštěstím feministek je to, že nechápou ženskou r

Myslím, že se mýlíte - žádost o rozvod podávají převážně ženy, protože oprávněně nechápou, k čemu jim muži jsou. Rodinu finančně nezabezpečí, takže  žena musí do práce,  i kdyby raději zůstala v domácnosti. Doma se buď nevyskytují nebo tam sice jsou, ale nehnou prstem, s dětmi si nehrají, ale ječí na ně, ať je nechají koukat na nějaký pitomý sport. Neumějí s dětmi mluvit, tak se s nimi ani nemohou učit.  K čemu mít doma takového parazita? (Není to z mé zkušenosti, ale z vyprávění vím, že si hodně žen rozvodem polepšilo, finančně ne, ale doma pak měly o hodně méně práce.)

0/0
17.5.2011 13:53

multIX

Kursy tvůrčího psaní

a vida,ono je to opravdu vidět.Těžkej gender;-D

0/0
6.4.2011 11:59

robert.poch

Pani Hauserová a ještě dodatek

je slušnost uvádět citace, já to dělám i zde na blogu ukazuje to na morální statut autora, ale vidím, že vy pravidla citační normy nedodržujete? Proč?

0/0
6.4.2011 11:36

robert.poch

takže feminismus dospěl až sem?

Dejte sem odkaz na ten článek s chutí si jej přečtu!

0/0
6.4.2011 11:34

SYETEY-KOTZOUR

dávám karmu

....protože takovýto článek od feministky považuji za vcelku záslužnou službu, i když nevím, jestli vede k tomu, co jste zamýšlela.;-)

Zajímalo by mne, jestli si uvědomujete, že jste právě tak trochu obhájila stanovisko, že cílem muže je kariéra (= lepší výbava k sexuálnímu lovu) a cílem ženy pověsit se chlapovi na krk (= být ulovena vhodným objektem), alias jeden do práce druhá k plotně.;-DR^

P.S. sám si nemyslím, že žena má být u plotny, ale o to víc mě to pobavilo;-)

0/0
6.4.2011 11:23

marka40

Re: dávám karmu

R^ S tebou se dá na téma muži - ženy vždycky dobře pokecat, a přitom si i dělat legraci.  Žádnej zakomplexovanej šovinista.

0/0
6.4.2011 12:15

SYETEY-KOTZOUR

Re: dávám karmu

mám za sebou manželský výcvik druhého stupně;-D

0/0
6.4.2011 12:37

marka40

Re: dávám karmu

Co to je ten druhý stupeň? Já jsem celé věky vdaná, tak jen abych věděla....

0/0
6.4.2011 12:58

SYETEY-KOTZOUR

Re: dávám karmu

1. stupeň výcviku - manžel zvládá základní domácí úkony + rozumí existenci občasných špatných nálad ženy

2. stupeň výcviku - zvládá samostatně kratší období péče o domácnost a potomstvo + vypouští drahou i sebe samostatně ven v míře stabilizující nikoli destabilizující vztah

3. stupeň - rozumí ženám (úspěšný absolvent dosud není znám);-D

0/0
6.4.2011 13:12

marka40

Re: dávám karmu

R^;-D Naše manželství se nachází ve stavu právě začínající manželovy andropauzy. Takže existence častých špatných nálad muže je naprosto pravidelná. V kombinaci s postpubertálními nápady syna jsou to fakt zážitky.

0/0
6.4.2011 13:31ŽebříčkyRedakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.